Сторінки

Протидія булінгу

 

Що таке булінг?

     Булінг – це моральне,або фізичне насильство, агресія у будь – якій формі, або будь – які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Які типові ознаки булінгу?

      Щоб керівництво освітніх закладів могло відрізнити булінг від дражнилок, бійок і сварок, у законі прописали такі ознаки цькування:

-         систематичність (повторюваність),

-         наявність сторін — кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі,

-         дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Яка відповідальність передбачена за булінг?

      В залежності від частоти/складу/ cпособу вчинення  правопорушення:

 

·        за вчинення булінгу вперше – штраф від 340 до 850 гривень;

 

·        за повторне вчинення протягом року після накладення адміністративного стягнення, вчиненння відносно неповнолітнього, вчинення з особливою жорстокістю – штраф від 1700 до 3400 гривень.

 

     В залежності від субєкта:

 

·        за вчинення малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років – штраф від 340 до 850 гривень накладається на їхніх батьків або осіб, які їх замінюють;

 

·        за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником /засновником/ закладу освіти – штраф від 850 до 1700 гривень.

Який механізм реагування на випадки булінгу?

      1.Педагоги, діти зобов’язані повідомляти керівництву навчального закладу  про випадки цькування, якщо вони були його безпосередніми свідками чи про які отримали достовірну інформацію.

     

      2. Письмові заяви про випадки цькування подаються керівнику ЗДО. Саме він має видавати рішення про проведення подальшого розслідування.  Після цього керівник навчального закладу має скликати комісію з розгляду випадків булінгу. Ця комісія ухвалюватиме рішення за результатами розслідування та вживатиме заходів реагування.

       3. Сайт ЗДО маємістити інформацію про те, який порядок подання, розгляду та реагування на заяви про доведені випадки булінгу.

       4.Керівник ЗДО обов’язково має повідомити про випадки булінгу в уповноважені підрозділи Національної поліції та службу в справах дітей.

       5.Якщо керівник ЗДО жодним чином не реагує на випадки булінгу, скарги слід передати засновнику навчального закладу. Тобто в управління освіти. Якщо й це не допомогло, батьки можуть звернутися до Національної поліції.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар