Сторінки

середа, 7 жовтня 2020 р.

МОН розпочало процес підготовки до реформування дошкільної освіти.


У проєкті держбюджету на 2021 рік закладено збільшення впродовж року зарплати вихователів дитсадків у середньому від 8 до 11 тисяч гривень. Про це повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«Дошкільна освіта – перша ланка системи безперервної освіти, що закладає підґрунтя розвитку особистості дитини, формування її цінностей, взаємодії з оточенням, є передумовою її самореалізації в подальшому навчанні та розвитку впродовж життя. Наразі триває розроблення нового Стандарту дошкільної освіти», – зазначив Сергій Шкарлет.

Він розповів, що комплексне реформування дошкільної освіти передбачатиме:

  • забезпечення доступності освіти для дітей раннього та дошкільного віку,
  • підвищення якості педагогічних кадрів та їх мотивації,
  • оновлення змісту та організації освітнього процесу,
  • створення безпечного та мотиваційного освітнього середовища,
  • запровадження систематичних моніторингів та оцінки якості дошкільної освіти,
  • вдосконалення системи управління та фінансування дошкільної освіти.

Щодо підвищення заробітної плати т.в.о. Міністра освіти і науки нагадав, що з 1 січня 2021 року розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників галузі освіти і науки збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%.

Так, середня розрахункова заробітна плата завідувача закладу дошкільної освіти на сьогодні становить 9 тис. 262 грн,  із січня 2021 року збільшиться до 11 тис. 114 грн,  із липня 2021 року  –  12 тис. 042 гривні. 

Середня розрахункова зарплата молодого вихователя без категорії та з малим стажем роботи з вересня 2020 року становить 6 тис. 534 грн, із січня 2021 року становитиме 7 тис. 839 грн, із липня 2021 року  –  8 тис. 494 грн.

Вихователь першої категорії з вересня 2020 року отримує середньомісячну розрахункову зарплату в розмірі 8 тис. 705 грн, із січня 2021 року вона становитиме 10 тис. 445 грн, із липня 2021 року – 11 тис. 317 грн.

У вихователя вищої категорії з вересня 2020 року середня розрахункова заробітна плата становить 9 тис. 280 грн, із січня 2021 року підвищиться до 11 тис. 134 грн, із липня 2021 року – 12 тис. 065 грн.

Середня розрахункова заробітна плата музичного керівника вищої категорії у вересні 2020 року становить 8 тис. 129 грн, із січня 2021 року  –  9 тис. 754 грн,  із липня 2021 року  – 10 тис. 569 грн.

Нагадаємо, стартувала розробка Стандарту дошкільної освіти.

«Олімпійський тиждень»


З метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні, переконати малят у  корисності  здорового способу життя,  ознайомлення з різними видами спорту, формування в  дітей фізичного і морального здоров’я, залучення до занять фізичною культурою спортом  у  Кролевецькому закладі дошкільної освіти (центр розвитку дитини) № 9 «Ромашка»  пройшов  «Олімпійський тиждень»  під девізом  «Спорт єднає всіх». (ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ)


четвер, 1 жовтня 2020 р.

22 вересня 2020 року відбулося друге онлайн-засідання робочої групи з питань розроблення Базового компонента дошкільної освіти

З вітальним словом до учасників робочої групи звернулася перша заступниця директора Українського інституту розвитку освіти Наталія СОФІЙ, яка зазначила, що робота проводиться відповідно до плану заходів Міністерства освіти і науки України. Організовує роботу Український інститут розвитку освіти спільно з Командою підтримки реформ МОН за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» та Європейського Центру Вергеланда.

Спікер зустрічі, Мажена РАФАЛЬСЬКА, міжнародна консультантка ЮНІСЕФ у сфері освіти, експертка і тренерка Ради Європи та Європейського Центру Вергеланда, ознайомила присутніх з основними парадигмами освіти (об’єктивістська, трансформаційна та інтерпретативно-конструктивістська) та освітніми теоріями (біхевіоризм, когнітивізм, конструктивізм, коннективізм), які мають бути враховані під час розроблення нового стандарту дошкільної освіти в Україні.

Учасники взяли активну участь в обговоренні в малих групах щодо теорій і парадигм навчання, які сьогодні можна застосувати в Україні; визначали наслідки для програми і практики функціонування у конкретній парадигмі.

Дякуємо спікеру, учасникам онлайн-засідання робочої групи за активну участь та бажаємо творчої наснаги й нових наукових ідей!

В Україні розпочинається оцінювання якості дошкільної освіти ECERS-3


Вперше в Україні відбувається оцінювання  якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з використанням міжнародної методики ECERS-3. Ініціатива проведення дослідження належить Міністерству освіти і науки України. Український інститут розвитку освіти (УІРО) забезпечує цей процес. Проєкт відбувається у партнерстві з командою підтримки реформ 
МОН, Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» та за підтримки ЮНІСЕФ.

Пілотний та основний етапи дослідження триватимуть  у 2020-2021 роках.  У рамках цього процесу здійснюється відбір національних експертів, а також їхня підготовка (онлайн і офлайн). Крім того, експерти пройдуть валідизацію сертифікованими тренерами Інституту ERSI (США) і зможуть здійснювати пілотний етап дослідження, а також готувати регіональних експертів для здійснення основного етапу дослідження.

Впродовж 2020-2021 років УІРО планує підготувати близько 80 сертифікованих експертів.

З відповідними наказами МОН щодо проведення моніторингового дослідження ECERS-3 ви можете ознайомитися тут і тут.