Сторінки

пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Освітянам запропонують добровільну страховку від СОVID


 Міністерство освіти і науки підписало меморандум про співробітництво з провідними страховими компаніями України, що має на меті забезпечити учасників освітнього процесу послугами у сфері страхування здоров’я, у тому числі захворювання на вірус СОVID-19.

За інформацією освітнього відомства, меморандум спрямований на консолідацію зусиль сторін щодо забезпечення учасників освітнього процесу доступними та якісними послугами у сфері добровільного страхування здоров'я на випадок захворювання на вірус СОVID-19.

«Страхові компанії зобов'язалися розробити доступні програми добровільного страхування для сфери освіти та за потреби оновлювати (корегувати) їх», - повідомили у Міністерстві освіти.

Програма з логіки для дошкільників (5-6 років)

 


Діти дошкільного віку цікавляться усім, що знаходиться і відбувається навколо них, їм подобається не просто слухати чи спостерігати, а бути активними учасниками: ставити запитання, обговорювати проблеми, приймати рішення, вигадувати, фантазувати.

Педагоги та батьки мають сприяти тому, щоб навчання було успішним, а здобуті знання – якісними. Розумовий розвиток дитини дошкільного віку, основою якого є логічне мислення, передбачає засвоєння дітьми елементарних логічних прийомів та орієнтований насамперед на формування вміння розмірковувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, обґрунтовувати свою думку та робити прості висновки, що є необхідним підґрунтям для розвитку особистості дитини та формування ключових компетентностей та наскрізних умінь.

Сприяти розвитку логічного мислення дітей дошкільного віку допоможе програма «Розвиваємо логічне мислення у дітей дошкільного віку», розроблена на 20 днів (4 тижні), що містить комбіновані завдання, спрямовані на розвиток уміння аналізувати, узагальнювати, зіставляти та класифікувати об’єкти, пояснювати та аргументувати, а також встановлювати логічні зв’язки.

Розпочати роботу із завданнями програми можна у будь-який зручний час, починаючи з першого дня першого тижня. Пам'ятайте, що дитину не потрібно перевантажувати: чергуйте виконання завдань із активним відпочинком.

ОКРЕМО ПО ТИЖНЯ МОЖНА ПРЕГЛЯНУТИ ТУТ......

субота, 19 вересня 2020 р.

5 РЕЧЕЙ ПРО КОРОНАВІРУС, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ – МОН ТА МОЗ ДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ

 


ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ: ЯК ЗАПИСАТИ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ: ЯК ЗАПИСАТИ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

1. Обрати дитячий садок.

2. Відвідати заклад і дізнатись у директора про наявність вільних місць, а також про порядок зарахування дітей.

3. Для прийому до закладу дошкільної освіти загального розвитку надати в дитячий садок:

  • заяву батьків або осіб, які їх замінюють;  
  • медичну довідку про стан здоров'я   дитини   з  висновком  лікаря, що  дитина  може відвідувати  заклад дошкільної освіти; 
  • свідоцтво про народження.

Для  прийому дітей до спеціального закладу дошкільної освіти (групи), а також для прийому дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивні групи, необхідно додатково надати:

  • висновок психолого-медико-педагогічної консультації або інклюзивно-ресурсного центру;
  • направлення місцевого органу управління освітою;  
  • індивідуальну програму реабілітації для дітей з інвалідністю.

Для  прийому дітей до санаторного закладу дошкільної освіти (групи) необхідно додатково  надати:

  • довідку територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру;
  • направлення місцевого органу управління освітою.

4. Для прийому дітей, батьки яких відмовляються від щеплень, необхідно надати медичну довідку встановленого зразка з висновком лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти. За наявності довідки керівник зобов’язаний прийняти дитину до садочка. 

Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002  № 434 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

5. Прийом до дитячого садочка здійснюється керівником  протягом  календарного  року на підставі наданих документів.

6. Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти керівник зобов'язаний   ознайомити   батьків  або  осіб,  що  їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.


ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА ДО ДИТЯЧОГО САДКА

Метою створення електронного реєстру є зниження корупції в дошкільних закладах. Питанням щодо розроблення та  впровадження  програми електронної  реєстрації  дітей  займаються місцеві органи управління освітою.

Щоб записатись в електронну чергу до дитячого садка батька, необхідно:

  • зареєструватись на сайті, створений місцевим органом управління освітою;
  • обрати дошкільний заклад;
  • у заявці на чергу вказати: ім’я та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків, бажаний дитячий садок і натиснути "Подати заявку";
  • перевірити, що заявку зареєстровано: якщо реєстрація успішна – встановлюється статус "Зареєстровано в черзі";
  • відслідковувати статус заявки: якщо є вільні місця, то статус реєстрації зміниться на "Є можливість зарахування" (повідомлення про це буде на електронну адресу), і буде запропоновано місце в обраному садочку;
  • подати необхідні документи для вступу в термін, встановлений місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування. В іншому разі черга автоматично скасовується.


ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО ЗАПИСУ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

ЧИ ВАРТО СТАВАТИ В ЧЕРГУ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

Це не обов’язково, адже законом таке не передбачено. З іншого боку, так збільшується можливість отримати місце в дитячому садку та зекономити час батьків. Якщо ви впевнені, що не зміните місце проживання найближчим часом, то стати в електронну чергу варто якомога раніше.

 ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО СПЛАЧУВАТИ БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК?

Благодійний внесок сплачується виключно за бажанням батьків. Якщо благодійний внесок називають обов’язковим, це є порушенням. У такому разі можна подати скаргу до районного управління освіти або звертатися до правоохоронних органів, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

ЯКІ Є ПІЛЬГИ ДЛЯ ВСТУПУ В САДОК?

Ознайомитись із повним переліком пільг варто в місцевому управлінні освіти, адже місцева влада може встановлювати додаткові пільги. Якщо дитина потрапляє під якусь пільгу, але в закладі відсутні місця, то дитину направляють в інший садок зі збереженням цієї пільги.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІСЦЬ НЕМАЄ?

  1. З’ясуйте у співробітників, з якої причини відсутнє місце. 
  2. Запитайте, що можна зробити, щоб потрапити до дитсадка.
  3. Отримайте письмову відмову у прийнятті дитини до садочка від керівника закладу. 
  4. Зібравши всю інформацію, зверніться в управління освіти – там зобов’язані вам допомогти.

 

НАСТУПНІСТЬ МІЖ ДОШКІЛЬНОЮ ТА ПОЧАТКОВОЮ ОСВІТОЮ

 Наступність між дошкільною та початковою освітою  це забезпечення неперервності здобуття людиною освіти. Наступність в освіті необхідна для створення єдиного освітнього процесу, що логічно продовжується від дитячого садка до школи. Цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості.

Під час навчання у дітей формуються базові компетентності – вміння, знання та навички, які необхідні для подальшого навчання та життя загалом. Володіння українською та іншими мовами, математичні навички, знання в галузі природничих наук, техніки або культури – цьому дитина навчається в молодшій школі завдяки тим компетентностям, що сформувались у неї в дитячому садку.

У дошкільному віці діти починають розвивати, зокрема допитливість, ініціативність, відповідальність, креативність, навички комунікації. Початкова освіта базується на цих навичках і поглиблює їх.

Перехід між дитячим садком і школою має бути поступовим, оскільки діти мають пройти період адаптації. Адаптація дитини буде значно легшою, якщо у перші роки навчання в школі будуть продовжувати та підіймати на інший рівень ту діяльність, яка була в дитячому садку. Наступність в освіті означає збереження основних видів діяльності дітей дошкільного віку в початковій школі, зокрема:
  • спілкування;
  • ігри; 
  • рухова активність; 
  • пізнавальна діяльність; 
  • засвоєння господарсько-побутових навичок; 
  • ліплення, малювання, аплікація, конструювання, слухання музики, спів, хореографія, театральна діяльність.

Педагоги дошкільної освіти мають бути ознайомлені з програмою початкової школи та вводити у свої заняття навчальні елементи, які підготують дітей до 1-го класу. Вчителі початкових класів також мають знати дошкільну навчальну програму, щоб використовувати її складові в адаптаційний період.

Інструктивно-методичні рекомендації щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти.

Лист щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти.

Наказ "Про затвердження примірного положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти".

Презентація "Дошкільник йде до школи: психологічний супровід".

ФІНАНСУВАННЯ ОСВІТИ ЗБІЛЬШИТЬСЯ НА 34 МІЛЬЯРДИ ГРИВЕНЬ – ПРОЄКТ БЮДЖЕТУ НА 2021 РІК


 У проєкті Державного бюджету України на 2021 рік закладено збільшення видатків на освіту на 34 млрд гривень. Загальний бюджет освіти (без місцевих) складає 173,8 млрд гривень. Про це повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Він висловив сподівання, що після ухвалення обласних бюджетів, загальний фонд збільшиться ще мінімум на 100 млрд гривень.

У проєкті Держбюджету передбачено 102,5 млрд грн для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, що на 21,2 млрд грн більше у порівнянні з 2020 роком. Протягом 2021 року зарплата зросте майже на 30%.

Субвенція на Нову українську школу закладена у сумі 1,4 млрд гривень.

«На наступний рік передбачили нову субвенцію для закладів освіти на боротьбу з пандемією коронавірусу. У проєкті бюджету на ці заходи закладено один мільярд гривень. МОН працює над тим, щоб збільшити суми видатків на освіту», – повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України.

Нагадаємо, залишки освітньої субвенції можна буде використовувати на організацію безпечного навчання в школах  парламент ухвалив зміни до Держбюджету-2020.